Korsika křížem krážem - stany 12.7-21.7.1996
12.7. Pá z Plzně v 6:00, Praha 7:30, Dvořiště 12:00, Altersee 14:00, Mondsee - zdrav. přestávka 14:15-14:45, Kufstein 16:45, Trento 20:45, Verona - prohlídka města 22:00-23:30 |
13.7.So 4:30 v Livornu, 7:00 otevírají kasu, nákup lístků (viz.vyúčtování), 8:30-12:15 trajekt do Bastie, 13:15 Col Teghime - výstup na hřebínek nad parkovištěm, prohlídka severu ostrova (lépe asi vynechat a rozhlédnout se jen v sedle), 14:15 sjezd do S.Florent - ubytování (rezervace funguje, čekali nás), ind. koupání, večerní prohlídka města, telefonování do Plzně 194219.... |
14.7.Ne 7:15 odjezd, 8:20 Ogliastro, 9:10-9:20 Calvi (citadella uzavřena v souvislosti s oslavou st. svátku Francie- dobytí Bastily), 10:00-11:10 koupání v Argentelle (drobný problém s hoteliérem pro místo na pláži), 11:40 Galerie, 12:30 Palmerella (10min zastávka), 14:00 Porto, do 15:10 koupání, ind.prohlídka, potápění, 15:30-16:15 Calanche- procházka po silnici k "Psí hlavě ", 16:45 zpět v Portu pro potápěče, 18:00-18:25 zastávka na Col de Vergio, 19:40-20:00 koupání u mostu v Port de Castiria na ř. Golo, 20:45 rozc. nad Ogliastrem- odbočka na S.Florent, 21:45 zpět v kempu (najeto přes 300 km!, doporučuji zkrátit nebo rozložit do dvou dnů s ubytováním v Ogliastru) |
|
15.7.Po 5:30 budíček, 6:35 odjezd, 9:30 odchod z Haut Asco na M.Cinto (25lidí), 14:00 na vrcholu 20 lidí, 18:30 zpět u autobusu, 19:00 odjezd, 21:45 zpět v kempu, zbytek sestavy (15 lidí většinou potápěči) tráví den koupáním v zátokách cestou k majáku (perfektní, turisticky atraktivní den) 16.7.Út 6:30 budíček, balení stanů, 8:30 odjezd, 10:30 Ponte Lecia, 10:55 Corte, 10:05-10:10 zdr. přestávka, 11:40 Eifelův železniční most, 12:05 Col Vizavona, ind. prohlídka Anglických vodopádů, perfektní koupání, 15:10 odjezd, 17:10 Petreto, 18:00 Porto Pollo (nečekají nás, ale ubytování OK ve stínu u silnice) mnozí účastníci všech zájezdů už mají cestování v autobusu po krk! 17.7.St volno (Filitosa stopem nebo na půjčených kolech - 40FrF na 1/2 dne, potápění), 17:15 odjezd do Ajaccia po pobřeží - 25 lidí, ind. prohlídka, 20:45 odjezd zpět přes Speloncato- Filitosu, 23:00 zpět v kempu |
|
18.7.Čt po vzájemné domluvě klientů, řidičů a průvodce den volna na koupání a odpočinek, 17:10 výlet do Sartene a na Caurii (30 lidí), 18:00-18:50 Sartene, 19:20-20:45 Cauria (menhiry Stantari a Renaggiu a dolmen Fontanaccia alias "Ďáblova kovadlina", 22:00 zpět v kempu (podvečerní výlety sklidily kladný ohlas, zvláště z tohoto druhého byli lidi nadšeni) |
19.7.Pá 9:00 odjezd z kempu, 10:30 zastávka na Roccapina 10min, 11:45 v Bonifaciu, 31 osob se přihlásilo na výlet lodí (30 FrF/os, děti zdarma, hranice u dětí neurčena), ind. prohlídka, nádherné koupání, 17:10 odjezd po vých. pobřeží, 19:00 - 19:45 Aléria - průzkum antických památek (muzeum zavírají v 19:00 - raději příště nestavět, lepší je to v Canonica), 21:00 Bastia (ind. prohlídka města), 24:00 nalodění |
20.7.So
1:00 -6:30 spánek na trajektu, 6:45 vylodění v Livornu (pohřešuje se p. Kocíková,
ale brzy se našla) 7:00 odjezd směr Pisa, 7:40-8:45 prohlídka Pisy, 13:20 sjezd
Verona-nord směr Lago di Garda, 14:10-16:05 koupání v teplém (!) jezeře v Torri
(parkoviště u přístavu před hradem), 17:15 nájezd na dálnici u Rovereta,
19:15-19:30 zdrav. přestávka u Breneru, 20:35 Innsbruck
21.7.Ne
2:30-3:15 občerstvení v Autostopu za D.Dvořištěm (změna majitele-mizerné služby!,
telefonování, pohřešování p. Kocíkové), 6:30 Praha, 7:45 Plzeň